קהילה תומכת בית אסתר, ראש העין

בקהילה תומכת "בית אסתר" שתי וילות מוקפות גינה בלב שכונה אינטימית בעיר ראש העין.

טל' 03-9387157

פקס: 03-7287680

 bester@slavpro.co.il

יורם חתוכה 42, ראש העין

פרטים נוספים על המרכז

צוות ההוסטל שם לעצמו למטרה ליצור סביבה אוהבת תומכת ומאפשרת, באמצעות יצירת  קשר אישי, מקצועי דואג ומיטיב.

במסגרת הבית הכוללני והמתוגבר מוצעת לדיירים האפשרות לבחור ולקדם את תהליך השיקום האישי, תוך היעזרות בחוויה המסייעת של נוכחות צוות אנושי ומקצועי לכל אורכה של היממה. מעבר לבית המתוגבר מאפשר לכל דייר לעבור לרמת תפקוד עצמאית ולקחת אחריות על עצמו בתחומי חייו השונים.

במסגרת הבית הכוללני והמתוגבר מוצעת לדיירים האפשרות לבחור ולקדם את תהליך השיקום האישי, תוך היעזרות בחוויה המסייעת של נוכחות צוות אנושי ומקצועי לכל אורכה של היממה. מעבר לבית המתוגבר מאפשר לכל דייר לעבור לרמת תפקוד עצמאית ולקחת אחריות על עצמו בתחומי חייו השונ

שני הבתים נועדו לאפשר לדיירים לבחור פעילויות בהתאמה אישית, בתחומי החיים השונים. תהליך הבחירה מתאפשר על פי מודל השיקום וההחלמה. מודל זה הוא הבסיס עליו מושתתים הבתים, הסביבה האנושית והתפיסה  השיקומית המאפיינת את העשייה ב"בית אסתר". סביבה אנושית  זו מדגישה את ההיכרות בין באי הבית בכלל לבין הצוות בפרט, ובהובלתו. דגש זה נובע מהתפיסה לפיה, ככל שנעמיק בהיכרות, נוכל לכבד לאהוב, להביע הערכה, להפוך למשמעותיים ולמאפשרים לכל דייר ולהרחיב ככל הניתן את תפיסת משמעותה של חווית החיים עבורו.

במסגרת תהליך הבחירה בפעילות, הצוות שואף לאפשר לדיירים בשיתוף עמם ובהתחשב ברצונותיהם, להיחשף לטווח גדל והולך של חוויות מסייעות המגוונות את הפעילויות בתחומי החיים השונים.

צוות ההוסטל מעמיד במוקד מתן הזדמנויות בחירה ולקיחת אחריות, בשני תחומים עיקריים:

האפשרות להעדיף מקום תעסוקה מסוים עם אפיונים מסוימים, והאפשרות לברור בין פעילויות פנאי והעשרה בקהילה. הצוות בשיתוף עם הדיירים, מרכז את מרצו ומאמציו בהנעה וקידום של תהליך המאפשר הזדמנות לכל דייר, להיווכח שהוא זה שבוחר בכל רגע מחדש בדרך ובפעילויות המתאימות לו ובכך לפרוח.

יצירתיות ונחישות מובילות את העשייה השיקומית היומיומית בבית אסתר. ונובעות ממעיין רב שנים של עשייה המושתתת על ערכי אהבה וכבוד לכל דייר ודיירת בבית.

משרות פתוחות