הבית במעיינות- שדה נחום

 

מה הקונספט? וילה מרווחת, מונגשת וחדישה

איפה? קיבוץ שדה נחום

עבור מי? 18 צעירים עצמאיים המתמודדים עם אתגרים פיזיים

מה הגישה המנחה של הבית? הגישה המנחה מבוססת על "שירות מוכוון אדם" הרואה באדם המשתמש בשירות שותף שווה בתכנון, בפיתוח ובהתאמת התכנית לצרכיו ולרצונותיו. גישה זו מתבססת על ההנחה שהדייר מעוניין לפתח את עצמאותו ולשמרה והוא יודע מה טוב לו ומתאים עבורו. הגישה מקדמת התחשבות ברצונות, בערכים ובנסיבות חיים שונות של הדייר, בראייתו כאינדיבידואל ובפיתוח תכנית אישית המותאמת לו בשיתופו המלא. גישה זו מעודדת את הדייר להיות פרו-אקטיבי בבנייה ובמימוש התכנית האישית שלו ובלקיחת אחריות על חיי היום יום שלו. בכך משתפרות תוצאות ההתערבות והולמות את חזון השירות המאמין בזכותו של הדייר לכבוד ולמימוש עצמי.

מה השירותים הניתנים?

עם כל דייר/ת נקבעת תוכנית אישית אשר כוללת שיפור/הקניה של מיומנויות בניהול חיים עצמאיים בבית ומחוצה לו, תוך התייחסות לצרכים, רצונות ויכולות של הדייר/ת. התכנית האישית מתייחסת להיבטי חיים שונים כגון: מיומנויות חיי יומיום, תעסוקה, השתלבות בקהילה, קשרים חברתיים וניהול יומיומי של משק הבית.

במסגרת החיים בבית, הצוות שם דגש מיוחד על בחינת הצרכים, הרצונות והשאיפות האישיות של כל דייר ודיירת ומתן מענה מותאם והולם בכל התחומים- טיפול רפואי ופרא-רפואי, טיפול אישי, תעסוקה, פנאי ועוד.

בנוסף מתקיימות פעילויות חברתיות בתוך מסגרת הבית, כגון קבוצות למידה של כישורי חיים, סדנאות תעסוקה, גינון טיפולי, טיפול באומנויות, קידום בריאות ועוד.

בבית שמים דגש על: אוטונומיה, קבלת החלטות משותפת, פעילויות פנאי, תעסוקה וחיי חברה. כל זאת במקביל לשגרת טיפולים השומרת ומשפרת את החוסן הגופני ולליווי – שיקומי וטיפולי.

שילוב בקהילה- שימוש במשאבי קהילה, מעורבות ואינטראקציה עם הקהילה הינם מרכיבים  משמעותיים ביותר בתכנית האישית של כל אדם. הבית מעודד שילוב מירבי בשירותים הקיימים בקהילה, הן בתחומי הטיפול הרפואי והפרא-רפואי, והן בתעסוקה, חברה ופנאי.

קהילת קיבוץ שדה נחום היא הסביבה המיידית בה ממוקם הבית. הדיירים נהנים מיתרונות המגורים הקהילתיים בקיבוץ ומשתלבים בתשתיות ציבוריות בקיבוץ כגון: פעילות חברה, קניות במרכול, מרחב ציבורי, תעסוקה ועוד.

מנהלת: גילי פרימרמן 050-8383319