טיפול זוגי
זוגיות עוברת שלבים שונים ומורכבת מתקופות ורגעים שבחלקם בני הזוג מוצאים עצמם מתקשים להתמודד עם הקשיים העולים בה. בין אם מדובר במשבר בזוגיות אשר ברצונכם לעבד ולפתור בעזרת איש מקצוע, ובין אם מדובר בהתמודדות ארוכת שנים עם קושי מתמשך בזוגיות עם בן זוג שמתמודד עם קושי נפשי – צוות המטפלים שלנו יסייע לכם בתמיכה וליווי למציאת הדרך הנכונה עבורכם לקיים מערכת זוגית מספקת עבורכם.

טיפול זוגי בגישת מעטפת

טיפול זוגי בגישת מעטפת רואה את האדם כחלק ממערכת יחסים רחבה יותר – זוגית, ולפיכך מתמחה ביחסים בתוך הזוגיות ומסייע לשינוי ולשיפור המערכת כולה. הטיפול מיועד לזוגות ו/או למשפחות בכל שלב כאשר עולים קשיים בינאישיים או ספציפיים המשפיעים על הזוג ו/או על כל בני המשפחה.

צרו עימנו קשר

נשמח לקבוע אתכם פגישה ולעזור במציאת פתרון

צור קשר מאמרים
Sending

מתי לפנות אלינו

מומלץ לפנות לטיפול זוגי כאשר חיכוכים ומתיחויות בזוגיות מקשים על חיי היום יום ובמאזן הכללי של חיי הזוגיות לפחות אחד מבני הזוג חש רגשות שליליים אשר מפריעים לו בראייה הכללית של עצמו בתוך המערכת הזוגית.

דוגמאות למקומות בהם טיפול זוגי מסייע:

  • שינויים בחיי המשפחה כגון חתונה, גירושין, לידה, טיפולי פוריות, עזיבת הילדים את הבית, הולדת נכדים והתנהלות מול הילדים בהקשר המשפחתי החדש ועוד
  • משברים כגון בגידה, חוסר באינטימיות, התמודדות עם מחלה כרונית, אירוע פיזי/נפשי של אחד מבני הזוג ועוד.
  • קושי בהתנהלות הורית מול הילדים בבית, בין אם מדובר בילדים קטנים או במתבגרים.
  • תחושה כללית של לפחות אחד מבני הזוג שהמערכת הזוגית מהווה גורם מתח יותר מאשר מספקת כוחות במאזן הכולל של חיי היום יום של האדם.
  • ליווי בתהליכי פרידה וגירושין – גם להיפרד צריך לדעת! בין אם הזוג נמצא בשלב של דילמה וחוסר ודאות לגבי עתיד הזוגיות ובין אם התקבלה החלטה על פרידה ופירוק התא המשפחתי, השבר הוא גדול ולאופן בו מנהלים את המשבר יש השלכות הרות גורל על צמיחה והמשך
  • החיים הבוגרים, לא כל שכן על הביטוי הנפשי של התהליך על הילדים במשפחה. הטיפול הזוגי נותן מענה לצרכים הרגשיים של כלל האנשים במערכת הזוגית והמשפחתית ומלווה את הזוג בתהליך הפרידה המורכב.

לחץ כאן לקריאה נוספת על שירות מעטפת – טיפול ושיקום ממוקד אדם