קהילה תומכת

בחברת שלו אנו מאמינים כי לכל אדם הזכות לחיים עצמאיים בקהילה ללא קשר לסוג או חומרת המגבלה עמה האדם מתמודד. כחלק מאמונה זו חברת שלו הקימה קהילות תומכות המאפשרות למתמודד לממש את זכותו לחיים עצמאיים איכותיים בקהילה, באמצעות מתן תמיכה מקצועית אינטנסיבית לצד עצמאות ושילוב קהילתי מירבי.

סל שיקום – קהילה תומכת

קהילה תומכת היא מסגרת שיקום המיועדת לגברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, שהוכרו כמתמודדים עם פגיעה נפשית משמעותית ועברו ועדת שיקום של משרד הבריאות במסגרת סל שיקום או הוכרו על ידי משרד הביטחון כזכאים לשירות.

קהילה תומכת היא סוג מתקדם וחדשני של הוסטל. מדובר בשירות שיקומי המאפשר מגורים בקהילה תוך מתן תמיכה מקסימלית לדיירים כפי שניתנת בכל הוסטל אחר. כאשר לצד מתן מענה אינטנסיבי לדיירים, החיים מתקיימים בדירות בקהילה ולא בבית אחד גדול כפי שבדרך כלל השירות ניתן בהוסטל. באופן הזה מתאפשרים מגורים איכותיים בקהילה בדירות קטנות מאובזרות ומצוידות היטב לרשות הדיירים ובמקביל זמינות הצוות והמענים השיקומיים שהדיירים מקבלים הם מקיפים וכוללניים.

בקהילה התומכת נבנית בשיתוף עם כל דייר תכנית שיקום אישית, בה מגדירים יחד הדייר וצוות השיקום המלווה אותו מטרות ויעדים שהדייר מעוניין לקדם ולשנות בחייו. בעזרת הצוות פועל הדייר לקדם את מטרותיו בתחומי החיים השונים, עם דגש על פיתוח עצמאות ומיומנויות תפקודיות, לצד שיפור איכות החיים ותחושת הרווחה האישית.

המגורים בקהילה התומכת מאפשרים לדיירים לבחור את מידת העזרה והתמיכות להם כל אחד זקוק. ובמקביל לבחור את מידת ההשתתפות בחיי החברה בקהילה התומכת ובקהילה הרחבה ובכך לאפשר הזדמנויות לשילוב קהילתי אופטימלי.

מיניות וזוגיות בריאה
מסגרות מיניות וזוגיות בריאה:
לפרטים נוספים 

במסגרות הדיור והתעסוקה של שלו מועברת תכנית לקידום זוגיות ומיניות בריאה לכל מקבל שירות במסגרת.
השירות מועבר על ידי בן וגנר, רכז התחום בסיוע מתאמי הטיפול ומדריכי השיקום.
במסגרת השירות ניתן להצטרף לקבוצות שיחה מתוקשבות בנושא זוגיות, לקבל ליווי לזוגות קיימים ולעבוד על מיומנויות בקשר ותקשורת בין אישית.
בנוסף מתקיימים מעת לעת ערבי "גברים/ נשים בדרך לזוגיות", ערבי הכרויות ועוד.
לפרטים נוספים, ייעוץ והכוונה ניתן לפנות לבן: 1599-559978