אמריקה הלטינית

אחרי פעילות משותפת מוצלחת ביותר בשנה שעברה, גם השנה אנחנו ממשיכים את המסורת המוצלחת! "הבונים דרור" היא תנועת נוער מאמריקה הלטינית שחניכיה מגיעים לישראל לשנה שלמה. במסגרת שנה זו מתנדבים החניכים בכל מיני מסגרות קהילתיות בבאר-שבע  לתקופה של חודשיים, ובין השאר הם החליטו לבוא ולהתנדב גם אצלנו בהוסטל. חניכי "הבונים דרום" מגיעים מידי שבוע, בכל מפגש יש מספר פעילויות מיוחדות ובנוסף לכך החניכים מצטרפים לדיירים לשגרת היום בהוסטל – משקים ביחד את העציצים, מצטרפים לתורנות הערב, משחקים ששבש ופינג-פונג עם דיירים ועוד. בין כל הפעילויות המיוחדות שהיו עד כה הייתה פעילות בישול בה הכנו אלפחורס (עוגיות ארגנטינאיות מיוחדות) שיצאו מעולות!! ובפעילות בישול אחרת הכנו כדורי שוקולד מתוקים וטעימים. היו פעילויות יצירה שונות – ציור בצבעי מים, הכנת תיקים ממוחזרים מחולצות ישנות, הכנת דגלים של מדינות בדרום אמריקה ועוד. בנוסף לכל אלו, היו גם פעילויות מוסיקה – מעגל מתופפים מוצלח ביותר ושירה בציבור בשילוב כלי נגינה שונים ומגוונים. באחת הפעמים יצאה קבוצה לשחק כדורסל במגרש בשכונה ובפעם אחרת הכנו פיתות בטבון של ההוסטל. הפעילויות המגוונות היו מוצלחות ביותר ואפשרו לכל דייר להשתתף בפעילות אליה הוא מתחבר.

אחת הדיירות סיפרה: "המתנדבים האלו מביאים להוסטל רוח צעירה, משהו מרענן ואחר. הם עושים לנו שמחה בלב, מלמדים אותנו לרקוד ובקיצור – מרימים לנו המצב-רוח! נהנתי מאוד מפעילויות היצירה ושמחתי לתת להם במתנה את הציורים שציירתי. גם נהנתי במיוחד מהמסיבה שהייתה בשנה שעברה ואני מחכה למסיבה שתהיה השנה". דייר אחר סיפר: "הם מאוד חברותיים, באים עם כל הנשמה והלב וממש יצרו איתנו קשר אמיתי של חברים. אהבתי לבשל איתם ולעשות איתם פיתות על הטבון. חלקם מדברים עברית ממש טובה. מאוד נהניתי להיות איתם, ואפילו התחלתי לעבוד מוקדם יותר ביום שבאו בשביל לצאת מוקדם מהעבודה ולהיות מתחילת הפעילות".

בשבוע הבא מתוכננות פעילויות פרטניות יותר כמו רכיבה משותפת על אופניים, עבודה במחשב ועוד. ובעוד שבועיים מתוכננת מסיבה לטינית מטורפת עם המון הפתעות!

המשך יבוא… =)

תגובה