סיפור הצלחה – דני

דני בחור בשנות ה 40 הורה יחיד, כבד ראיה שעבד בעבר כמחסנאי במפעלי ים-המלח. ליפני כ-5 שנה הידרדרה ראייתו ונאלץ לעזוב את העבודה . הגיע אלינו ללא ניסיון תעסוקתי ב 10 השנים  האחרונות כאשר מצבו הכלכלי רעוע מאוד, וכאר הוא מתמודד עם פערים תפיסתיים בהקשר לעולם העבודה וקשיים במיומנויות תקשורת .

בפברואר 2012 דני התחיל תהליך הכנה וליווי לעולם העבודה בליווי רכזת השמה של מסגרתנו. בשלושת החודשים הראשונים נעשתה עבודת למידה והכנה של צרכים ודרישות בעולם העבודה עבודת מיפוי בתחום התעסוקה, בשיח של אופק תעסוקתי וניהול קריירה, בדגש על החוזקות והחולשות שלו. כחלק מהתהליך החזרה לעולם העבודה, כתבנו קורות חיים, חיפשנו מקורות לחיפוש עבודה, ראיון עבודה, עבדנו על תקשורת בין אישית בעבודה וכדו'.

דני הגיע עם המון מוטיבציה לצאת לעבודה ועם שאיפות מאוד גבוהות. בתחילה הוא כיוון לתפקידים גבוהים שלא תאמו למגבלות הרפואיות שלו ולניסיון אותם הוא הביא עימו.

כחלק מהמיפוי התעסוקתי אותו ביצענו בתחילת התהליך, ניגשנו לראיון עבודה ראשון שלא צלח. דני התאכזב נורא ולא הבין מדוע לא התקבל לעבודה, היה לו קשה מאוד לקבל ביקורת על הנקודות שלבסוף הכשילו אותו בראיון העבודה. עבדנו עימו על הכנה לראיון עבודה, העלנו נקודות שעליו לשפר לקראת ראיונות העבודה הבאים.

ניתן  היה לראות כי אכן הכלים שנרכשו יושמו בפועל במסגרת ראיונות עבודה נוספים . בנוסף, דני  היה מאוד מכוון וידע להגדיר את שאיפותיו לגבי תחומי תעסוקה אפשריים ותוך כדי תהליך הצליח להרחיב את האפשרויות לאחר שהגענו להסכמה משותפת כי עליו לפתוח כיווני תעסוקה נוספים במטרה " להכניס רגל לארגון" ומשם להתפתח ולהתקדם לכיוונים חדשים. כמו כן נעשה תהליך מול המעסיקים להגדרת תפקידו של דני בצורה שתהיה מותאמת ליכולותיו.

 בעקבות התהליך, דני השתלב בעבודה בארגון מסודר (רשת מלונות גדולה), בתפקיד של אחראי שביעות רצון. מנהליו מרוצים מתפקודו, כמו כן מנהלתו ציינה בפנינו שלא פעם עלה שמו של דני  בישיבות ההנהלה כאחד מהעובדים המצטיינים .לאחרונה החל תהליך לקידומו לתפקיד של מנהל אחזקה במלון.

דני מרוצה מאוד מהעבודה, מההנהלה ומהעובדים עימם הוא עובד. מספר כי הוא קם ומגיע בשמחה לעבודה, מרוצה משגרת העבודה ומהשיפור במצב הכלכלי.

תגובה